کافی بارسلونا رئال مادرید اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

کافی: بارسلونا رئال مادرید اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی به خاطر دستمالی، قیصریه را به آتش نکشیم

مانع تراشی جریان سیاسی خاص بر سر تصویب لایحه پیوستن کشور عزیزمان ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم، بازتاب گسترده ای در میان فعالان سیاسی اصلاح طل

به خاطر دستمالی، قیصریه را به آتش نکشیم

به خاطر دستمالی، قیصریه را به آتش نکشیم

عبارات مهم : ایران

مانع تراشی جریان سیاسی خاص بر سر تصویب لایحه پیوستن کشور عزیزمان ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم، بازتاب گسترده ای در میان فعالان سیاسی اصلاح طلب و اصول گرایان معتدل داشته هست.

به گزارش ایرنا، روز یکشنبه گروهی از نمایندگان اصولگرا و عضو جبهه پایداری در اعتراض به بررسی لایحه الحاق کشور عزیزمان ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم(FATF) با پهن کردن پارچه نوشته هایی برابر صحن مجلس شورای اسلامی دست به اخلال در روند عادی تصویب این لایحه زدند.

در یکی از پارچه نوشته ها که برابر تریبون مجلس پهن شده است بود با ترساندن نمایندگان نوشته شده است بود:« چشم همه ما به رای شما به لوایح FATF دوخته شده است است و مسلما عملکرد شما را در مجلس پیگیری خواهیم کرد.» این در حالی است که «احمد مازنی» نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران به جماران می گوید: زمانی که از آنها می پرسیدیم FATF چیست؟ می گفتند نمی دانیم، فقط رای ندهید!

به خاطر دستمالی، قیصریه را به آتش نکشیم

این اقدام با اعتراض «علی لاریجانی» مدیر مجلس مواجه شد، وی خطاب به این افراد گفت: «مجلس جای این کارها نیست. مجلس جای گفت و گو و بحث است به جای این کارها صحبت کنید و در نهایت یکدیگر را قانع کنید تا مجلس رای دهد.» در ادامه با متشنج شدن جو مجلس، «غلامرضا تاجگردون» نامه ای با امضای 50 نماینده جهت تعویق دو ماهه بررسی کنوانسیون به هیات رییسه تقدیم کرد و با 138 رای مورد موافقت قرار گرفت.

نمایندگان ولایی مجلس در حالی با استفاده از شعارهایی چون قرارداد ترکمانچای، معاهده استعماری و اعتماد نکردن به غرب و…، در روند تصویب این لایحه اخلال ایجاد کردند که در جلسه روز اول خردادماه مجلس، علی لاریجانی در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان، گفته بود: «رهبری در این زمینه نظری نداشتند، ایشان گفتند مجلس و دولت خودشان تصمیم بگیرند و نظری ندارند.»

مانع تراشی جریان سیاسی خاص بر سر تصویب لایحه پیوستن کشور عزیزمان ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم، بازتاب گسترده ای در میان فعالان سیاسی اصلاح طل

رسانه ها از فضاسازی این جریان در روز قبل (شنبه) از بررسی لایحه در مجلس خبر می دهند. گروهی از طلاب و بازاریان قم برابر دفتر مدیر مجلس شورای اسلامی تجمع کردند و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از لاریجانی و نمایندگان این شهر دعوت کرد که در جلسه ای جهت بررسی FATF شرکت کنند.

همزمان پیامک های تهدیدآمیزی جهت نمایندگان مجلس جهت رای ندادن به این لایحه ارسال شد. «مصطفی کواکبیان» نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در این مورد می گوید: (وقتی) از سر شب تا سحر بالای 600 پیامک ارسال کردند (متوجه شدم) قرار است بررسی لایحه الحاق کشور عزیزمان ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم در مسیر عادی خود قرار نگیرد.

در این باره محمدرضا تابش نائب مدیر فراکسیون امید مجلس از وزارت اطلاعات خواست تشکیلات پیامک های ترساندن آمیز را شناسایی کند و علیرضا رحیمی نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران هم در توئیتر نوشت: «امروز از گزارش پیامک های حاوی ترساندن و توهین به نمایندگان در حضور دکتر لاریجانی مشخص شد، مرکز طراحی و ساماندهی پیامک‎ها علیه نمایندگان و مجلس (با نشانه رد لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم) شهر مشهد بوده است.»

به خاطر دستمالی، قیصریه را به آتش نکشیم

در این ارتباط خبرنگار ایرنا از بعضی فعالان سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا در مورد فضاسازی، اعمال فشار و تهدیدِ نمایندگان جهت انجام ندادن وظایف قانونی خود پرسش هایی را مطرح کرده است که پاسخ آن را در زیر می خوانیم:

** فشار بخشی از بدنه حکومت علیه بخش دیگر

مانع تراشی جریان سیاسی خاص بر سر تصویب لایحه پیوستن کشور عزیزمان ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم، بازتاب گسترده ای در میان فعالان سیاسی اصلاح طل

مصطفی کواکبیان نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مورد فشارها جهت تصویب نکردن لایحه FATF گفت: در ماجرای 4 لایحه، پیامک های تهدیدآمیزی از طرف افراد و گروههای بدون اسم و رسم فرستاده شد که در آن نوشته شده: «می آییم دفترتان را به آتش می کشیم یا خونت پای خودت هست. من اهل پیگیری این پیامک ها از طریق دستگاه قضا و پلیس فتا نیستم. این به سیم آخر زدن انتقاد نیست، انتقام است.» این افراد می خواهند دو دستگی و تفرقه ایجاد کنند. چه کسی از این کارها سود می برد الا کسانی که ذره ای سر سازش با نظام ندارند و دنبال براندازی هستند، قطعا بیشترین استفاده را از این اختلافات می کنند.

وی افزود: در گذشته هم شاهد این قبیل کارها جهت فشار بر قانونگذاران در وقت تصویب برجام بوده ایم. این کارها خودجوش نیست و سازماندهی شده است هست، عیب کار این است که بعضی از بدنه حکومت، یک عده را جهت انجام چنین کارهایی سازماندهی می کنند.

به خاطر دستمالی، قیصریه را به آتش نکشیم

دبیرکل حزب مردم سالاری اظهار داشت: ما در نظام های سیاسی دنیا علاوه بر گروه های رسمی، عوامل ذی نفوذ و گروه های فشار هم داریم. ولی این گروه های فشار برخاسته از جریان حزبی و متن جامعه هست. عیب کار این است که بخشی از بدنه حکومت علیه بخش دیگر گروه فشار بشوند.

وی گفت: ما باید پایبند به اصولی باشیم. من اعتقاد دارم اصلاح طلب ها هم اصول و شانی دارند حالا کسی که خودش را اصولگرا می داند باید تابع اصول باشد. به خاطر یک دستمال قیصریه را به آتش نکشیم. می خواهیم چوب لای چرخ دولت بگذاریم ، آیا آن را به خون شهدا و تاریخ استعمار کشور عزیزمان ایران و… ربط می دهیم؟ «عزیزی که به من پیامک می زنی (و می نویسی) تو داری خیانت می کنی با این پیامک تو داری خیانت می کنی»

**نماینده ای که با پیامک نظرش عوض شود به درد نمایندگی نمی خورد

«لاله افتخاری» فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به پرسشی در مورد کارها صورت گرفته از سوی یک جریان در مجلس جهت تصویب نشدن لایحه تامین مالی تروریسم، گفت: نمایندگان از هر گرایش مستقل هستند و باید نظرشان را ابراز کنند اینکه بخواهیم این کارها را به گروهی منتسب کنیم، درست نیست.

وی افزود: در مجلس، هر نماینده رای خودش را دارد و باید آزادانه رای خودش را بدهد، فشاری وجود ندارد و نمایندگان (درمورد مسائل) مشورت می کنند و نظرات گفته می شود تا به جمع بندی برسند. رای گیری در مجلس پنهان است و فشار دیگر معنایی ندارد.

افتخاری در مورد ارسال پیامک های ترساندن آمیز گفت: پیامک نمی تواند رای انسان را عوض کند، چون رای مخفی و میان خود و خداست. من اگر نماینده ای هستم که با 2 پیامک نظرم عوض شود به درد نمایندگی نمی خورم. نماینده باید صاحب نظر و اهل تحقیق باشد. نماینده طبق آیه شریفه ﻓﺒﺸﺮﻋﺒﺎﺩﺍﻟﺬﯾﻦ ﯾﺴﺘﻤﻌﻮﻥ ﺍﻟﻘﻮﻝ ﻭ ﯾﺘﺒﻌﻮﻥ ﺃَﺣْﺴَﻨَﻪ؛ باید اقوال متفاوت را بشنود و جلوی مردم و صاحب نظران را نگیرد و برچسب نزند، بلکه باید نظرات دیگران را بگیرد و به جمع بندی و رای نهایی برسد و در این معنا ترساندن مفهومی ندارد.

نماینده پیشین مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: بر فرض من به عنوان نماینده، اگر پانصدهزار نفر بیایند تهدیدم کنند ولی نمی دانند به چه کسی رای داده ام، این ترساندن تاثیری در تصمیم من نخواهد داشت، با این حال فکر می کنم این پرسشها با اصول نمایندگی تفاوت دارد. «برخی نماینده نیستند، اگرچه نماینده هستند» و جهت آنها ممکن است پیش بیاید.

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به پرسشی در مورد پهن کردن تومارهای بزرگ برابر هیات رئیسه مجلس، گفت: اگر نماینده بودم تحت تاثیر این چیزها قرار نمی گرفتم و مستقل کار می کردم. موقع رای دادن شخص رای می دهد نه جناح، ما پارلمان جناحی نداریم.

وی اظهار داشت: فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد پرهیز از دو دستگی میان مسؤلان، فصل الخطاب هست. مسابقه های سیاسی اشکالی ندارد، ولی از اختلافات در پرسشها کلان دشمن های سود می برند و آسیب آن را خودی می بیند. نباید یقه گیری و دعواها به جایی برسد که میوه آن را دشمن بچیند.

**نداشتن حمایت مقامات بالا، این کارها را شکل داد

«محمد نعیمی پور» فعال سیاسی اصلاح طلب در مورد کارها بعضی جریان ها جهت تاثیرگذاری بر نمایندگان، گفت: این افراد حمایت مقامات عالی نظام را ندارند و می خواهند با هوچی گری این کارها را انجام دهند. مواردی چون ارسال پیامک و پهن کردن تومار برابر صحن مجلس نشانه این است نتوانستند نظرات مقامات بالای کشور را جلب کنند، لذا با سازماندهی کاملا مشخص این کار را انجام می دهند.

نماینده دور ششم مجلس افزود:’ این افراد عوامل کسانی هستند که منافع و علاقه ای در پولشویی دارند. درعین حال سازماندهی و برنامه های از پیش تعیین شده است دارند. این کارها سابقه داشته است و سرنخ های این عنوان روشن است ولی ظاهرا منافع عده ای خاص باعث شده است است نیروهای فشار باقی بمانند.’

عضو حزب اتحاد ملت کشور عزیزمان ایران اسلامی اظهار داشت: ‘ در موسسات مالی و صندوق ها، میلیارد میلیارد از منافع مملکت و مردم را از بین می برند و با گردن فرازی در شهر می چرخند و کسی در پی چرایی این اتفاق نیست. سازماندهی آنها کاملا مشخص است پشت آنها مجموعه هایی است که نه دلسوز کشور بلکه دلسوز منافع خاص اقتصادی و سیاسی خود هستند.’

** نمایندگان نباید تسلیم هیچ فشاری شوند

«حسین کنعانی مقدم» فعال سیاسی اصولگرا در مورد اعمال فشار بر نمایندگان گفت: ما 40 سال تجربه مردم سالاری در کشورمان داریم و افتخار کشورمان این است که مجلس در راس امور هست. دوره مجلس رضاخانی گذشته هست. در این مجلس، لابی های قدرت و نفوذ وابسته به حاکمیت تلاش می کردند رای نمایندگان را تحت تاثیر قرار دهند. قطعا ملت، نمایندگانی را که به دیگران فشار می آورند یا تحت فشار قرار می گیرند، نمی پسندند. این روش ها درست نیست و دوره رضاخانی تمام شده است هست. رای نمایندگان مستقل است و این رای هر چه باشد بعد از تصویب مورد نیاز الاتباع هست. نمایندگان نباید تحت تاثیر هیچ فشار، جوسازی و شانتاژی قرار گیرند.

دبیرکل حزب سبز در مورد جوسازی نمایندگان فراکسیون ولایی در مجلس گفت: رفتارهای افراط گرایانه، خارج از اصول اخلاقی و تعقل، ایجاد فضای رعب و فشار علیه نمایندگان، از طرف اصولگرا یا اصلاح طلب محکوم هست. به نظر می رسد رفتارهایی که (جبهه) پایداری انجام می دهد تداعی رفتارهای اصلاح طلبان در مجلس ششم است اگر آن محکوم است این هم محکوم است.

کنعانی مقدم در باره تاکید رهبری بر دامن نزدن به دو دستگی میان مسؤلان گفت: دود این گونه کارها به چشم کسانی می رود که خود را ولایت مدار می دانند و فرامین رهبری و توصیه های ایشان سرلوحه کارشان قرار داده اند. قرار نیست ما کارهایی کنیم که ولایت هم آن را قبول ندارد. دشمن در پی ایجاد فضای دو قطبی در کشور است تا بتواند از برجام بهره برداری سیاسی کند و ایجاد اختلاف در داخل کشور جز اهداف جدی غرب است.

**عمل خلاف منافع مردم، خیانت است

«ناصرقوامی» فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: نمایندگان مجلس وکیل و امین مردم هستند تا به نفع منافع آنها کار کنند و اگر تحت فشار، کاری را انجام دهند و یا اگر به یک موضوعی که به نفع منافع ملی است جهت حفظ موقعیت، مقام و منافع خودشان رای ندهند، خیانت کرده اند.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ششم افزود: به هر صورت این مملکت امانتی در دست نمایندگان مجلس است و وکلای ملت اگر تشخیص دهند امری به نفع مردم است باید آن را تصویب کنند، ولی اگر بدانند طرحی به نفع مردم است ولی (از ترس) فشار بیرونی این کار را نکنند، خیانت در امانت کرده اند که براساس قوانین موضوعه، جرم نابخشودنی محسوب می شود و جرم عمومی آن قابل گذشت نیست.

واژه های کلیدی: ایران | سیاسی | نمایندگان مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs