کافی بارسلونا رئال مادرید اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

کافی: بارسلونا رئال مادرید اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

محققان موسسه تحقیقاتی EPFL واقع در سوییس ربات‌های نرمی را طراحی کردند که قابل خوردن است. 

ربات‌های خوردنی

ربات های خوردنی

عبارات مهم : محققان

محققان موسسه تحقیقاتی EPFL واقع در سوییس ربات های نرمی را طراحی کردند که قابل خوردن هست.

به گزارش ایرنا از ساینس دیلی، این ربات های نرم به شکل انگشتانی هستند که به جای پلاستیک با استفاده از ترکیب ژلاتین، گلیسرین و آب ساخته می شوند و در نتیجه هم قابل خوردن هستند و هم در محیط زیست به سادگی تجزیه می شوند.

ربات‌های خوردنی

این شاخصه منحصر به فرد، کاربردهای بسیار متنوعی را جهت ربات ها ایجاد می کند. جهت مثال می توان از آن ها به عنوان طعمه ای لذیذ جهت انتقال ردیاب به داخل بدن حیوانات وحشی استفاده کرد. همچنین می توان از این ربات ها جهت دارورسانی به اندام های داخلی بدن انسان ها نیز بهره گرفت.

علاوه بر این محققان معتقدند به جای این که انسان ها این ربات ها را بخورند، ممکن است ربات ها یکدیگر را بخورند تا جهت مثال از طریق ترکیبات ژلاتین ربات خورده شده، انرژی موردنیاز ربات دیگر تامین شود. همچنین به علت ساختار نرم این ربات ها می توان از آن ها جهت جابه جایی اجسام حساس و ظریف بهره گرفت.محققان اکنون در حال انجام تحقیقات تکمیلی هستند

محققان موسسه تحقیقاتی EPFL واقع در سوییس ربات‌های نرمی را طراحی کردند که قابل خوردن است. 

و هنوز راه درازی تا عرضه تجاری ربات های نرم خوردنی به بازار باقی مانده هست، ولی نتیجه این تحقیقات می تواند تحول بزرگی را در حوزه رباتیک ایجاد کند. گزارش کامل این تحقیقات در نشریه IEEE Spectrum انتشار یافته هست.

واژه های کلیدی: محققان | ژلاتین | تحقیقات | استفاده | بدن انسان | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs